O nas

O Wojownikach Maryi Pionki
Wojownicy Maryi Region Pionki powstał we wrześniu 2020 roku. Obecnie Formujemy się przy Parafii p.w. Św. Barbary w Pionkach. Duszpasterzem Regionu jest Ks. Konrad Jaśkiewicz.


O Wojownikach Maryi
Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie.

Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi
jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

By stać się Wojownikiem Maryi,

trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, oraz po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.


O spotkaniach ogólnopolskich
Spotkania ogólnopolskie, męskie (kiedyś zwane ONLY4MEN) organizowane przez wspólnotę Wojownicy Maryi odbywają się cyklicznie (co 1-2 miesiące).

Mają one charakter otwarty. Oprócz członków wspólnoty Wojownicy Maryi, uczestniczą w nich osoby z różnych środowisk. Są wśród nas mężowie, ojcowie, single, rozeznający, kapłani, z różnych części Polski i Świata.

Spotkania te to przede wszystkim wspólna Msza Święta, modlitwa (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia), konferencje, świadectwa i czas na integracje.
O spotkaniach regionalnych
Oprócz spotkań ogólnopolskich, odbywają się też regionalne spotkania organizowane przez Wojowników Maryi.
Są one utrzymane w charakterystyce i charyzmacie wspólnoty i są zakładane i prowadzone przez wcześniej przygotowanych liderów, którymi są członkowie wspólnoty – którzy przeszli formacje, są po Pasowaniu oraz dodatkowo zostali do tej funkcji przygotowani.

Na spotkania organizowane przez Wojowników Maryi, zapraszamy mężczyzn w wieku 18-50 lat.
Źródło: wojownicymaryi.pl